نور و روشنایی

از نواری های تراکم ۱۲۰ چه می دانیم

ال ای دی نواری به چه ال ای دی گفته می شود ؟

ال ای دی نواری یک نوار ال ای دی انعطاف پذیر است که با تعداد زیادی ال ای دی پر شده و با چسبی که در پشت آن قرار دارد میتوانید آن را در هر جایی که به نور قدرتمند نیاز دارید بچسبانید .
تراکم ۱۲۰ به معنای ۱۲۰ عدد اس ام دی ۲۸۳۵ در یک متر می باشد و همچنین ۲۸۳۵ سایز اس ام دی به معنای ۲۸×۳۵ میلی متر سایز هر ال ای دی می باشد .

مزیت استفاده از ال ای دی نواری
مهم ترین دلیل استفاده از ال ای دی نواری نور یک دست تر ، حرارت کمتر و قابلیت انعطاف می باشد ‌. هر پنج سانت در ال ای دی جای برش مشخص شده که بسته به متراژ مورد نیاز می توان قیچی کرد .
ال ای دی های نواری ۲۸۳۵ در ولتاژ های ۱۲ ولت ، ۲۲۰ ولت و درایور خور موجود می باشد .
ال ای دی های ۱۲ ولت را با پاور سوئیچینگ یا باتری ۱۲ ولت می توان راه اندازی کرد. ال ای دی ۲۲۰ ولت را مستقیم با برق شهر می توان روشن کرد و ال ای دی درایور خور برای راه اندازی بسته به متراژ ، نیاز به درایور مخصوص دارد .

کدام ال ای دی نور و کیفیت بالاتری دارد ؟
بیشترین نور و بهره وری در ال ای دی نواری مربوط به ال ای دی داریور خور می باشد .
ال ای دی نواری درایور خور تراکم ۱۲۰ را می توان تا ۳ متر با یک درایور روشن نمود که معمولا برای نیم متر تا یک متر درایور ۸ تا ۲۵ ، برای یک متر تا دو متر درایور ۱۸ تا ۳۶ ، و برای ۲ متر تا ۳ متر از درایور ۳۶ تا ۵۰ استفاده می شود . هرچند که در بازار روشنایی ما  به خاطر صرفه اقتصادی معمولا تا ۳ متر هم از درایور ۸ تا ۲۵ استفاده می کنند که به دلیل فشار سه برابری روی درایور کار درستی نمی باشد .

نحوه نصب درایور بعد از برش نوار ال ای دی درایورخور
در ال ای دی درایور خور در انتهای قسمتی که برش داده می شود یک قسمت مشخص شده ( طبق عکس ) که محل بستن حلقه بریده شده مدار است که برای بستن انتهای حلقه فقط کافی است دو سمت خط مشخص شده رو به هم با لحیم اتصال دهید و بعد درایور را به ابتدای نوار لحیم کنید . حالا شما با وصل برق یک نور یکدست با طول عمر بالا دارید .

آیا ال ای دی نواری نیاز به هیت سینک ( خنک کننده ) دارد ؟
برای طول عمر بیشتر ال ای دی نواری باید حتما روی سطح آلومینیومی وصل شوند ، در پشت ال ای دی نواری برچسب وجود دارد که این چسب سیلیکونی بوده و قابلیت انتقال حرارت از ال ای دی به بدنه آلومینیومی را دارد و به راحتی میتوان آن را برش داده و بر روی سطح مورد نظر چسباند .

کاربرد نوار ال ای دی
بیشترین کاربرد ال ای دی نواری تراکم ۱۲۰ در قاب های لاینر ، نورهای خطی ، پنل های ۶۰×۶۰ و فریم های سیلیکونی می باشد ، که می تواند طیف وسیعی از نیازهای روشنایی را برطرف کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *